فرض کنید شماره تلفن همراه یک فرد را در اختیار دارید و دوست دارید بدانید گوشی وی ساخت کدام کارخانه است و مدل دقیق گوشی او چیست.   

 

تنها لازمه این کار نیز دسترسی به اینترنت است. در این ترفند قصد داریم به معرفی پیدا کردن نوع گوشی افراد مختلف از روی شماره تلفن همراه آنها بپردازیم.

خطوط ایرانسل

برای پیدا کردن نوع گوشی شماره‌های ایرانسل کافی است به آدرس اینترنتی http://irancell.ir/gprsphone مراجعه کنید. سپس شماره تلفن همراه مورد نظر را با پیش‌شماره و بدون صفر وارد کنید و روی دکمه مرحله بعد کلیک نمایید. در صفحه بعد، کارخانه سازنده و مدل گوشی این شماره همراه را خواهید دید.

خطوط همراه اول

برای پیدا کردن مدل گوشی شماره‌های همراه اول نیز کافی است به آدرس اینترنتی http://mci.ir/web/guest/gprs-and-mms-settings مراجعه کنید. شماره تلفن همراه را با پیش‌شماره و به همراه کد ۹۸ و بدون صفر وارد کرده و روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید. در صفحه بعد، کارخانه سازنده و مدل گوشی این شماره همراه را مشاهده خواهید کرد.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می‌توان از روی شماره تلفن همراه، اطلاعاتی تا این حد دقیق به دست آورد. در پاسخ باید گفت این دوصفحه اینترنتی که در بالا معرفی شدند، در اصل برای دریافت خدمات دیتا راه‌اندازی شده‌اند.

زمانی که گوشی جدیدی می‌گیرید و از اپراتور خود درخواست فرستادن تنظیمات GPRS و یا MMS را می‌کنید، نیاز به دانستن مدل گوشی شما هست تا بتوان تنظیمات لازم را برای آن ارسال نمود.

کار اصلی این صفحات هم دقیقا یافتن همین اطلاعات است اما چنین استفاده‌ای نیز می‌توان از آن‌ها کرد.تاریخ : جمعه 3 مرداد 1393 | 09:22 | نظرات (0) (0 لایک)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.